אודות גלגל הצלה

גלגל הצלה הינו מרכז הידרותרפי ופיסיותרפי, המשקם תינוקות, נוער ומבוגרים.

המרכז הוקם, במקור, באשקלון על-ידי גבי טפרברג בשנת 1990 ולאחר מכן עבר לכפר סבא, שם הוא שוכן כיום. במרכז קיימת בריכה מקורה ומחוממת, הפועלת בכל חודשי השנה וקליניקה לטיפול פיסיותרפי, המשלבת בין השניים.

"גלגל הצלה" הוקם ע"י גבריאל (גבי) טפרברג, שהינה מורה בכירה לחינוך גופני, בוגרת מכון "וינגייט" במגמת שיקום, בוגרת קורס מאמנים בכירים בשחיה ומדריכת "הליוויק" מוסמכת, בוגרת "שנקר" במגמת תדמיתנות ושחיינית נבחרת ישראל לשעבר. לאחר שנים רבות בתחום הטקסטיל, הקימה את גלגל הצלה, שהינו המרכז ההידרותרפי הפרטי הראשון בארץ. במהלך השנים, פיתחה מודלים טיפוליים הידרותרפיים לשיקום שלד, שדרה ושרירים, עם התמחות מרכזית בגב התחתון. עיקר הצלחת השימוש במודלים האלו הינה בשיפור טווחי תנועה, חיזוק שרירים, הפחתת כאב, דחיית ניתוחים והפנייה לתחזוקה עצמאית.

בנוסף לתחום השיקומי, מתקיימות שפע פעילויות נוספות ב"גלגל הצלה", ביניהן: כושר גופני במים לנכים ובריאים, טיפול בהשמנת יתר, פילאטיס במים ועוד. המרכז מופעל על-ידי צוות מקצועי, הכולל פיסיותרפיסטים, הידרותרפיסטים ודיאטנית, במטרה לתת מענה לכל צרכי האוכלוסייה המגוונת.

השיעורים מתקיימים בקבוצות קטנות והומוגניות (לימוד שחיה בריאותית, שיקום גב תחתון, בעיות נשימה, אוסטיאופורוזיס וכו`) או באופן פרטני לפי הצורך. במרכז קיימת תכנית עבודה מקצועית בפיקוח רפואי. כל שיעור הינו חלק ממערך הדרכה מתוכנן, לקבוצה/יחיד, בשיטה של מערכי שיעור קונבנציונאליים. מערכת השיעורים קבועה כל השנה, כדי לאפשר עקביות ומענה לבעיות ארוכות טווח. מערכת השיעורים כוללת שעות נפרדות לציבור הדתי.

“גלגל הצלה" שם לעצמו לדגל להפיץ את יתרונות המים כמרפאים גוף ונפש. המים, באמצעות יתרונותיהם הרבים, מאפשרים לגוף לנוע בסביבה נתמכת ועוזרים לפרט לשקם את היציבה, האיזון, החוזק והעוצמות- הפנימיות והחיצוניות כאחד. לאחר שרכש האדם את הכלים לטפל בעצמו, הוא מסוגל למנוע הזנחה והתדרדרות של גופו, ויבטיח תפקוד פונקציונאלי מושלם בחייו.

הצוות המקצועי שלנו

המרכז מופעל על-ידי צוות מקצועי מיומן, הכולל פיסיותרפיסטים, הידרותרפיסטים ודיאטנית, במטרה לתת מענה לכל צרכי האוכלוסייה המגוונת.

אנחנו מאמינים, כי הגוף והנפש קשורים ומשפיעים זה על זה, ולכן הטיפול שאנו מעניקים במרכז הינו פסיכו-מוטורי ושואף להקיף באופן הוליסטי את המטופל, על מנת לשקם את גופו כמו גם את נפשו.

משברים פיסיולוגיים גורמים למתח, המתבטא בקיצור ובעיבוי שרירים, משנשימה שלו. כיוון שהמודלים הטיפוליים מבוססים על הפחתת כאב, שיפור טווחי התנועה, חיזוק השרירים החלשים והקניית מיומנות שחייה שיקומית לסיבולת אירובית ואנאירובית, יקבל כל מטופל כלים אותם יוכל ליישם בהמשך בחיי היום-יום שלו.