הידרותרפיה לילדים

ההידרותרפיה יכולה להעניק לילד כלים לציפה והתקדמות, תמיד באופן פרטני, ומאוחר יותר, כשישתלט על מיומנות השחייה, תהווה עבורו כלי תחזוקה. בתהליך הפיסיולוגי, יחברו ביחד שיקום הידרותרפי ותחזוקה. כשיכאבו כתפיו, בגלל תהליך הגביהה, יזדקק למטפל שישמן את מפרקיו, יגמיש אותם ויחזק את הרקמה הרכה מסביב. רק בשלב הבא, יעבור לאימון, בו יישם את המיומנות שרכש עם המאמץ האירובי.
הידרותרפיה לילדים

עד לפני כ-30 שנה היו גני השעשועים מלאים בילדים, שטיפסו, קפצו, התפלשו בחול עם הוריהם. אז עוד לא היו מחשבים בכל בית, ובלוי שעות הפנאי מול המחשב והטלוויזיה היו נדירים. ילדים שהפעילו את גופם על מנת לשחק, חיזקו את שריריהם באופן טבעי, ואפשרו למפרקיהם להתפתח כהלכה, ולהשפיע על היציבה ועמוד השדרה שלהם.

כיום יש פארקי ספורט רבים עם מגוון רחב של מכשירי כושר, מגלשות, מתקני שעשועים רבים ומפתים שמטרתם לגרום לילדים ונוער לצאת ולבלות בחוץ. אולם, בתחרות מול המסכים אין להם סיכוי. כתוצאה מכך, יש לנו ילדים חכמים, אך חלקם חלשים בגופם כתוצאה ממיעוט בפעילות גופנית, ואת המחיר ישלמו מגיל ההתבגרות, כשיתחילו את תהליך הגדילה, בו יזדקקו לחגורת כתפיים חזקה, ותכונות כמו מהירות וזריזות.

חשיבותה של ההידרותרפיה

על מנת לתאר את חשיבותה של ההידרותרפיה, נדבר על אזור מרכזי בגוף האדם – חגורת הכתפיים, וננתח באמצעותה, את חשיבות תחזוקת הגוף באופן כללי וכשמתפתח נזק, כיצד ניתן להשתמש בהידרותרפיה כתהליך מתקן. חשיבות חגורת הכתפיים טמונה באחריות שלה על המוטוריקה העדינה של הידיים מחד ורמת הקשב והריכוז מאידך. היא אחראית על התנהלותו של האדם משחר ילדותו ועד בגרותו.

ההתפתחות הגופנית של הילד שלא אוהב לצייר, או לא מסוגל ללחוץ על העיפרון ולצייר עיגול שלם; ילד שכותב לאט ובכתב לא ברור, או מתחמק ודוחה את הכנת שיעורי הבית, חייבת להדליק נורה אדומה לסביבה, כי היא מלווה בקשיים התנהגותיים, חוסר מיצוי פוטנציאל, תדמית עצמית נמוכה ובטחון עצמי לקוי. בגיל ההתבגרות יתווסף אי שקט ותזזית, שיגרמו לחוסר הבנה של הסביבה להתנהגות זו, וכשיקים משפחה, תמיד ישתלט עליו דחף של חוסר יציבות בעבודה, צורך במעברים, וקושי בתכנון ויישום העתיד.

כיצד איתור החולשה השרירית, ובעקבותיה ההגבלה בגמישות ותנועת המפרקים, במקרה שלנו בחגורת הכתפיים, יכול לשנות את עתידו של האדם?

יתרונות ההידרותרפיה לילדים

ההידרותרפיה יכולה להעניק לילד כלים לציפה והתקדמות, תמיד באופן פרטני, ומאוחר יותר, כשישתלט על מיומנות השחייה, תהווה עבורו כלי תחזוקה. בתהליך הפיסיולוגי, יחברו ביחד שיקום הידרותרפי ותחזוקה. כשיכאבו כתפיו, בגלל תהליך הגביהה, יזדקק למטפל שישמן את מפרקיו, יגמיש אותם ויחזק את הרקמה הרכה מסביב. רק בשלב הבא, יעבור לאימון, בו יישם את המיומנות שרכש עם המאמץ האירובי.

ההידרותרפיה כטיפול מניעתי

תחזוקה כה פשוטה ונעימה, שאין בה הזעה או קשיי נשימה, מהווה טיפול מניעתי.  כדאי לדעת, שגוף חלש עשוי להוביל למחלות שלעיתים ניתן למנוע התפתחותן בתחזוקה נכונה, ולעיתים עשויות להידרדר לשורה של התערבויות כירורגיות, שהשיקום שלהן קשה, מורכב ולא מושלם.

ההידרותרפיה הוכחה כשיטה משקמת אך גם מתחזקת. היא מטפלת בפתולוגיות נפוצות, כמו פגיעה בשלד, שידרה ושרירים, אך גם מנווטת לאימון יומיומי, שיהיה מפתח לעתיד נכון ואיכותי.

"גילו אצלנו חולשה, השתמשנו בהידרותרפיה. למדנו שחיה, עכשיו אנחנו מתחזקים במים, ותמיד נהיה זקופים כפליים"

אולי יעניין אותך גם..

התעמלות במים בחורף

התעמלות במים בחורף

הכי כיף בחורף להתכרבל מתחת לשמיכה החמה, עם כוס שוקו לוהט וסרט טוב בטלוויזיה ופחות לצאת החוצה ולעשות ספורט רק שלגוף שלנו לא כל כך משנה אם חורף או קיץ. הוא זקוק לפעילות גופנית – להפעיל את השרירים, לשמן את המפרקים ולחזק את הלב. כשנכנעים לעייפות ולמזג האוויר הסגרירי ולא מפעילים את הגוף מתחילות הבעיות!

להמשך קריאה »
התעמלות במים

התעמלות במים – הספורט המומלץ לבעלי עודף משקל

פעמים רבים, אנו נשאלים מהי הפעילות הגופנית המומלצת לאדם שסובל מעודף משקל. במקרה כזה, כדאי לזכור שאנשים בעלי עודף משקל מתקשים בפעילות אירובית בגלל העומס שנוצר על המפרקים ומערכת הנשימה. כל פעילות שכזו מצריכה מהם מאמץ מוגבר שכרוך בכאב, תסכול והזעה מוגברת, לכן פעמים רבות הם נמנעים מלעסוק בפעילות גופנית, מה שעלול להוביל לעלייה נוספת במשקל ולתחושת ייאוש ותסכול.

להמשך קריאה »
התעמלות במים לגיל השלישי

התעמלות במים לגיל השלישי

אחת הבעיות של בני הגיל השלישי הוא מיעוט בפעילות גופנית בגלל מחלות כאלו ואחרות, בעיות במפרקים, לחץ דם וסכרת לא מאוזנת שעלולים לגרום לסחרחורות ומעל לכל – החשש מנפילה שעלולה לגרום לפציעות וחבלות שקשה להתאושש מהן.

להמשך קריאה »
חוג שחייה לילדים

מה הקשר בין חוג שחייה לביטחון עצמי אצל ילדים?

בגלל שהייה ממושכת בבית, מול טלוויזיה ומחשב, מספר רב של ילדים סובלים מחגורת כתפיים חלשה, מכיוון שבמקום לשחק בגני שעשועים, המחזקים את השרירים ומטפחים פעילות חברתית. לכן, יש לנו ילדים יותר חכמים, אך פחות חזקים ומפותחים פיזית ומנטלית.

להמשך קריאה »
הידרותרפיה

איך לשחרר שרירים תפוסים

למה מנוחה לא עוזרת עם שרירים תפוסים (ומה כן עוזר) פעמים רבות כשחשים כאב בשרירים, כלומר השרירים "תפוסים", התגובה המיידית היא לשכב ללא תנועה ולהמתין שהכאבים יחלפו, בד"כ בליווי משככי כאבים ולעיתים גם זריקות שמשחררות את השרירים באופן מלאכותי.

להמשך קריאה »
הידרותרפיה - גלגל הצלה

הידרותרפיה בכפר סבא

גלגל הצלה הינו מרכז הידרותרפי ופיזיותרפי, לשיקום  תינוקות, נוער ומבוגרים באמצעות שחייה טיפולית, טיפולי הידרותרפיה, פיזיותרפיה ועוד. המרכז הוקם על-ידי גבי טפרברג בשנת 1990. במרכז קיימות שתי בריכות מקורות ומחוממות, הפועלות בכל ימות השנה, וקליניקות לטיפול רפואי ופרא-רפואי, הנותנות מענה משולב לכל פתולוגיה, תחת קורת גג אחת!

להמשך קריאה »
לימוד שחיה לילדים

הקשר בין שיווי משקל לביטחון עצמי אצל ילדים

כאשר ילד ששיווי המשקל שלו לא מפותח בהתאם לגילו – הוא ירבה ליפול, יתקשה במשחקי כדור ויחוש מאוים כל פעם שתידרש ממנו פעילות מאתגרת וברור שלא יהיה מוכן לעסוק בפעילות גופנית ויתכן גם שיהיה מושא ללעג, מה שעלול להוביל לפגיעה בביטחון העצמי ובתחושת המסוגלות שלו.

להמשך קריאה »
לימודי שחייה

למה כדאי ללמוד שחייה אצל מאמנים הידרותרפיסטים

לימוד שחייה הוא מעבר לטכניקה פשוטה, והוא תלוי במידה רבה במתאמן.ת: מה מצב השרירים, המפרקים, האם יש חולשה בחגורת הכתפיים, איך הגמישות. כאשר המפרקים נוקשים (כתוצאה מחוסר אימון, או מהגיל) יש יותר פחד ורתיעה ממים ולכן יהיה קושי לייצר תנועה במים, ולכן כדאי שהמאמן שלכם יהיה גם הידרותרפיסט שיעזור לכם לבנות את הכושר הנדרש לטובת לימוד שחייה.

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן