וואטסו לילדים

גלגל הצלה

וואטסו לילדים

שיטת שיקום אולטימטיבית לבעיות מוטוריות ומנטליות המים מזוהים עם שחייה והנאה. מחד, מוכרים השחיינים הגומאים במאמץ עילאי קילומטרים מידי יום, ומאידך, משתכשכים אנשים במים ואינם יודעים, כי באופן תת הכרתי, עוברים סוג של תהליך טיפולי מרגיע ומשחרר.

לא פעם, נשמע אותם יוצאים מהים, ותוך אנחת רווחה, מודיעים, כי הם מרגישים "כמו חדשים,………".

אין זאת, כי "שימנו" את מפרקיהם, והחדירו בהם דם טרי מלא בחמצן; מתחו את שריריהם המאומצים מקשיי היום יום, והשכילו להחדיר יותר חמצן לריאותיהם, על מנת להתרענן ולקבל את פני העתיד.
חכמי קדם, ידעו את זאת מזמן. הם הפכו צרכים אלה של היקום לשיטות טיפוליות מסודרות, מאורגנות ואפקטיביות.

הווטסו הוא שיטה יפנית, ששמה המקורי הינו זן שיאצו, ויש לו "אח" מקביל גם מחוץ למרחב המים.
הווטסו משתמש במרידיאנים לאורך גופינו, המשמשים כמאגרי אנרגיה, ומטרתו לשחרר אותם לתועלתו של הגוף.

אם נוסיף את היתרונות הפיסיקליים של המים, כמו: איבוד 2/3 ממשקל הגוף; לחץ הידרוסטטי,

המציף ומגן על הגוף, חם המים ועוד, נגיע לתשובה חד משמעית: הווטסו יעזור בפתירת בעיות מנטליות ופיסיות כאחד.
מאמרים רבים נכתבו על הווטסו.

אנו נתייחס הפעם ליישום השיטה אצל ילדים, נושא שלא מצאנו לו יישום בארץ ובעולם.
האם חשבתם למה הילדים שלנו נמצאים במתח? מה מרגיש ילד בכניסה לכיתה א`? המודעים אתם לחרדותיהם של ילדיכם? איך הם מרגישים פעם ראשונה אצל רופא השיניים? מה מרגיש ילד במלחמה?
שאלות רבות מסוג זה מטרידות אותנו כהורים. אנו מרבים להתייעץ עם קרובינו, וכשמגיעים לדרך ללא מוצא, אף פונים ליועצים מקצועיים; לעיתים משתמשים בתרופות, צועקים בייאוש, מתעלמים בתקווה וכו`.
את פתרונותיו של מרחב המים לגופו של הילד כולם מכירים. החלק המנטלי מוכר פחות.
הכל מודעים ליכולתו של הווטסו להוריד מתח פיסי ומנטלי. התנועות הארוכות, איטיות ומעגליות, מרגיעות את הגוף והנפש, ומנתקות את האדם מהיום יום.

רבים עוצמים עיניים עם התחלת הטיפול, מבלי שיהיו מודעים לכך, וחלקם אף נכנסים לסוג של תרדמה.
המפרק המטופל מרחיב את המרחק בינו לבין העצמות המתחברות אליו, ומאפשר חופש תנועתי, גמישות שרירית, ופעילות ללא נזק וכאב.

במרכז ההידרותרפי "גלגל הצלה", החליטו לנסות את הווטסו גם עם ילדים.
מגיע נוער בגיל ההתבגרות, בתהליך גביהה, עם בעיות יציבה וכאבי גב מחד, ובעיות עם התדמית העצמית והבטחון העצמי בשל כל אלו מאידך.

האם שחייה וחיזוק שרירים מספיקים לפתרון הבעיות האלו?
האם הנער יגלה עיניין למשך זמן רב בהם?
עלינו למצוא דרך להנאה ושחרור, כמו גם חשיפה לתחושת המאמץ הקרדיו ואסקולרי, עם עיצוב הגוף,
אחרי הכושר במים.

לפיכך, בסיום כל טיפול, מוקדשות כ-10 דק` הידרותרפיה באמצעות שיטת הווטסו, וכל ילד יוצא מהבריכה רגוע, ועם אנרגיות חיוביות להמשך הדרך.
אפילו הצעירים, המופנים אלינו בגלל בעיות קשב וריכוז, היפר אקטיביות, אוטיזם, חולשה מוטורית ועוד, מחכים לווטסו אחרי המאמץ הגופני המוטל עליהם.
אנו רואים בווטסו לילדים פריצת דרך במסגרת המאמצים הנעשים להרגיע את הצעירים.
השילוב בין המאמץ הגופני לצרכי חיזוק עם ההרפייה, יביאו את הילד לגבהים חדשים, בהנאה מירבית ממרחב המים.

נסו ותהנו.

 

אולי יעניין אותך גם..

התעמלות במים בחורף

התעמלות במים בחורף

הכי כיף בחורף להתכרבל מתחת לשמיכה החמה, עם כוס שוקו לוהט וסרט טוב בטלוויזיה ופחות לצאת החוצה ולעשות ספורט רק שלגוף שלנו לא כל כך משנה אם חורף או קיץ. הוא זקוק לפעילות גופנית – להפעיל את השרירים, לשמן את המפרקים ולחזק את הלב. כשנכנעים לעייפות ולמזג האוויר הסגרירי ולא מפעילים את הגוף מתחילות הבעיות!

להמשך קריאה »
התעמלות במים

התעמלות במים – הספורט המומלץ לבעלי עודף משקל

פעמים רבים, אנו נשאלים מהי הפעילות הגופנית המומלצת לאדם שסובל מעודף משקל. במקרה כזה, כדאי לזכור שאנשים בעלי עודף משקל מתקשים בפעילות אירובית בגלל העומס שנוצר על המפרקים ומערכת הנשימה. כל פעילות שכזו מצריכה מהם מאמץ מוגבר שכרוך בכאב, תסכול והזעה מוגברת, לכן פעמים רבות הם נמנעים מלעסוק בפעילות גופנית, מה שעלול להוביל לעלייה נוספת במשקל ולתחושת ייאוש ותסכול.

להמשך קריאה »
התעמלות במים לגיל השלישי

התעמלות במים לגיל השלישי

אחת הבעיות של בני הגיל השלישי הוא מיעוט בפעילות גופנית בגלל מחלות כאלו ואחרות, בעיות במפרקים, לחץ דם וסכרת לא מאוזנת שעלולים לגרום לסחרחורות ומעל לכל – החשש מנפילה שעלולה לגרום לפציעות וחבלות שקשה להתאושש מהן.

להמשך קריאה »
חוג שחייה לילדים

מה הקשר בין חוג שחייה לביטחון עצמי אצל ילדים?

בגלל שהייה ממושכת בבית, מול טלוויזיה ומחשב, מספר רב של ילדים סובלים מחגורת כתפיים חלשה, מכיוון שבמקום לשחק בגני שעשועים, המחזקים את השרירים ומטפחים פעילות חברתית. לכן, יש לנו ילדים יותר חכמים, אך פחות חזקים ומפותחים פיזית ומנטלית.

להמשך קריאה »
הידרותרפיה

איך לשחרר שרירים תפוסים

למה מנוחה לא עוזרת עם שרירים תפוסים (ומה כן עוזר) פעמים רבות כשחשים כאב בשרירים, כלומר השרירים "תפוסים", התגובה המיידית היא לשכב ללא תנועה ולהמתין שהכאבים יחלפו, בד"כ בליווי משככי כאבים ולעיתים גם זריקות שמשחררות את השרירים באופן מלאכותי.

להמשך קריאה »
הידרותרפיה - גלגל הצלה

הידרותרפיה בכפר סבא

גלגל הצלה הינו מרכז הידרותרפי ופיזיותרפי, לשיקום  תינוקות, נוער ומבוגרים באמצעות שחייה טיפולית, טיפולי הידרותרפיה, פיזיותרפיה ועוד. המרכז הוקם על-ידי גבי טפרברג בשנת 1990. במרכז קיימות שתי בריכות מקורות ומחוממות, הפועלות בכל ימות השנה, וקליניקות לטיפול רפואי ופרא-רפואי, הנותנות מענה משולב לכל פתולוגיה, תחת קורת גג אחת!

להמשך קריאה »
לימוד שחיה לילדים

הקשר בין שיווי משקל לביטחון עצמי אצל ילדים

כאשר ילד ששיווי המשקל שלו לא מפותח בהתאם לגילו – הוא ירבה ליפול, יתקשה במשחקי כדור ויחוש מאוים כל פעם שתידרש ממנו פעילות מאתגרת וברור שלא יהיה מוכן לעסוק בפעילות גופנית ויתכן גם שיהיה מושא ללעג, מה שעלול להוביל לפגיעה בביטחון העצמי ובתחושת המסוגלות שלו.

להמשך קריאה »
לימודי שחייה

למה כדאי ללמוד שחייה אצל מאמנים הידרותרפיסטים

לימוד שחייה הוא מעבר לטכניקה פשוטה, והוא תלוי במידה רבה במתאמן.ת: מה מצב השרירים, המפרקים, האם יש חולשה בחגורת הכתפיים, איך הגמישות. כאשר המפרקים נוקשים (כתוצאה מחוסר אימון, או מהגיל) יש יותר פחד ורתיעה ממים ולכן יהיה קושי לייצר תנועה במים, ולכן כדאי שהמאמן שלכם יהיה גם הידרותרפיסט שיעזור לכם לבנות את הכושר הנדרש לטובת לימוד שחייה.

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן