טיפול במים לנשים דתיות

גלגל הצלה

טיפול במים לנשים דתיות

את ההצלחות הגדולות ביותר קוטפת ההידרותרפיה בתחום השלד והשרירים.

עמוד השידרה, החל מגיל 30, הינו בעייה מרכזית אצל רב האוכלוסיה, והתלונות האופייניות הן  פריצות דיסק, היצרות של עמוד השידרה, דלקות עצביות, שינויים ניווניים ועוד.

לנשים הדתיות יש בעיה כפולה:

אחוזי ההריונות שלהן גבוהים לאין ערוך מהאוכלוסייה החילונית מחד, והן נזקקות לטיפול של אשה בלבד, כהידרותרפיסטית, מה שמגביל את ההיצע.

באשר לבעיה הראשונה- ההריון הינו טראומה קריטית לגוף בכלל ולעמוד השידרה בפרט. כיון שההידרותרפיה מטפלת בבעיות אורטופדיות ונוירולוגיות בעיקר, נתרכז בשינוי  עקומת עמוד השידרה בעת ההריון, משמעותה בחיי היום-יום, והדרכים להקל ולתחזק במים.

הבטן הגדלה לכיוון קדמי, משנה את מיקום מרכז הכובד, ועמוד השידרה מתבקש לבצע את ההתאמות. כך שהעקומה מגדילה את עצמה במישור החיצי, ומשפיעה על הטונוס השרירי בגב ובבטן. שרירי הגב מתקצרים, ושרירי הבטן מתארכים ונחלשים. בגלל חוסר יכולתם להגן על השלד, מרגישה האשה מתח לא מסבר באזור הגב התחתון, השכמות והכתפיים.

בשלב זה, הידרותרפיה יכולה למנוע הידרדרות. באמצעות טכניקות של מתיחה ורוטציות מחד, ועיסוי רפואי מאידך, הכאב יפחת, והתנועה תחזור לקדמותה, עד למשבר הבא.

הזנחה תגרום לפתולוגיות קשות, כולל הקרנות לרגליים, נימול ועוד.

בתהליך הטיפול, כשהשרירים והמפרקים באזור חגורת המותניים והירכיים נרגעים, פונים לשלב התחזוקה. או אז, תלמד האשה סטים של תרגילים לחיזוק השרירים, ותיחשף לשחייה שיקומית על הבטן ועל הגב, על מנת לשמור ולשפר את הסבולת, ואת תפוקת שרירי הלב והריאות, שנפגעות בעת ההריון, בגלל ירידה בתנועה ובמאמצים האירוביים והאנ-אירוביים שהגוף עושה.

 

נושא הצניעות מגביל את האשה הדתיה. כיום ניתן לרכוש בגדי ים ארוכים, מבד לייקרה איכותי שאינו סופג מים. אך בעבר, בנוסף לכאב ולהגבלה בתנועה, שבעתייה פנו הנשים לעזרה הידרותרפית, המודדו עם בגד, שהיווה עבורן משקולת, והיזיק לתהליך הטיפולי.

הארגון האדמניסטרטיבי של הטיפול באשה הדתייה מסובך.

כמי, שמתמודדת עימו יום יום, אין המדובר בהתאמה רגילה של מטופל למטפל, אלא בתכנון מדוקדק של כל המערכת בהתאם. באותה נקודת זמן, לא יכול גבר לקבל טיפול, מפאט כבוד האשה הדתייה, והעובדה כוללת את המלווים, שחייבים להגיע עם המטופל, שברב המקרים מתקשים בהליכה, ישיבה, לבוש, מקלחת וכו'.

בגלל מיעוט קרדינלי במרכזים דתיים, יהודים וערבים, נשארת האשה הדתייה ללא מענה.

בל נשכח, שהתהליכים  האורטופדיים אינם נעצרים ואינם מתרפאים מעצמם. כשם שהאשה הדתיה לא יכולה לבחור בבית החולים רופאה, שתטפל בה, אלא היא תלויה כמו כולם, במערך התורנויות, עליה להעמיד את בריאותה מעל לכל, ולהבין, שהמזור לכאבי גב הוא במים, על כל המשתמע מכך.

אולי יעניין אותך גם..

התעמלות במים בחורף

התעמלות במים בחורף

הכי כיף בחורף להתכרבל מתחת לשמיכה החמה, עם כוס שוקו לוהט וסרט טוב בטלוויזיה ופחות לצאת החוצה ולעשות ספורט רק שלגוף שלנו לא כל כך משנה אם חורף או קיץ. הוא זקוק לפעילות גופנית – להפעיל את השרירים, לשמן את המפרקים ולחזק את הלב. כשנכנעים לעייפות ולמזג האוויר הסגרירי ולא מפעילים את הגוף מתחילות הבעיות!

להמשך קריאה »
התעמלות במים

התעמלות במים – הספורט המומלץ לבעלי עודף משקל

פעמים רבים, אנו נשאלים מהי הפעילות הגופנית המומלצת לאדם שסובל מעודף משקל. במקרה כזה, כדאי לזכור שאנשים בעלי עודף משקל מתקשים בפעילות אירובית בגלל העומס שנוצר על המפרקים ומערכת הנשימה. כל פעילות שכזו מצריכה מהם מאמץ מוגבר שכרוך בכאב, תסכול והזעה מוגברת, לכן פעמים רבות הם נמנעים מלעסוק בפעילות גופנית, מה שעלול להוביל לעלייה נוספת במשקל ולתחושת ייאוש ותסכול.

להמשך קריאה »
התעמלות במים לגיל השלישי

התעמלות במים לגיל השלישי

אחת הבעיות של בני הגיל השלישי הוא מיעוט בפעילות גופנית בגלל מחלות כאלו ואחרות, בעיות במפרקים, לחץ דם וסכרת לא מאוזנת שעלולים לגרום לסחרחורות ומעל לכל – החשש מנפילה שעלולה לגרום לפציעות וחבלות שקשה להתאושש מהן.

להמשך קריאה »
חוג שחייה לילדים

מה הקשר בין חוג שחייה לביטחון עצמי אצל ילדים?

בגלל שהייה ממושכת בבית, מול טלוויזיה ומחשב, מספר רב של ילדים סובלים מחגורת כתפיים חלשה, מכיוון שבמקום לשחק בגני שעשועים, המחזקים את השרירים ומטפחים פעילות חברתית. לכן, יש לנו ילדים יותר חכמים, אך פחות חזקים ומפותחים פיזית ומנטלית.

להמשך קריאה »
הידרותרפיה

איך לשחרר שרירים תפוסים

למה מנוחה לא עוזרת עם שרירים תפוסים (ומה כן עוזר) פעמים רבות כשחשים כאב בשרירים, כלומר השרירים "תפוסים", התגובה המיידית היא לשכב ללא תנועה ולהמתין שהכאבים יחלפו, בד"כ בליווי משככי כאבים ולעיתים גם זריקות שמשחררות את השרירים באופן מלאכותי.

להמשך קריאה »
הידרותרפיה - גלגל הצלה

הידרותרפיה בכפר סבא

גלגל הצלה הינו מרכז הידרותרפי ופיזיותרפי, לשיקום  תינוקות, נוער ומבוגרים באמצעות שחייה טיפולית, טיפולי הידרותרפיה, פיזיותרפיה ועוד. המרכז הוקם על-ידי גבי טפרברג בשנת 1990. במרכז קיימות שתי בריכות מקורות ומחוממות, הפועלות בכל ימות השנה, וקליניקות לטיפול רפואי ופרא-רפואי, הנותנות מענה משולב לכל פתולוגיה, תחת קורת גג אחת!

להמשך קריאה »
לימוד שחיה לילדים

הקשר בין שיווי משקל לביטחון עצמי אצל ילדים

כאשר ילד ששיווי המשקל שלו לא מפותח בהתאם לגילו – הוא ירבה ליפול, יתקשה במשחקי כדור ויחוש מאוים כל פעם שתידרש ממנו פעילות מאתגרת וברור שלא יהיה מוכן לעסוק בפעילות גופנית ויתכן גם שיהיה מושא ללעג, מה שעלול להוביל לפגיעה בביטחון העצמי ובתחושת המסוגלות שלו.

להמשך קריאה »
לימודי שחייה

למה כדאי ללמוד שחייה אצל מאמנים הידרותרפיסטים

לימוד שחייה הוא מעבר לטכניקה פשוטה, והוא תלוי במידה רבה במתאמן.ת: מה מצב השרירים, המפרקים, האם יש חולשה בחגורת הכתפיים, איך הגמישות. כאשר המפרקים נוקשים (כתוצאה מחוסר אימון, או מהגיל) יש יותר פחד ורתיעה ממים ולכן יהיה קושי לייצר תנועה במים, ולכן כדאי שהמאמן שלכם יהיה גם הידרותרפיסט שיעזור לכם לבנות את הכושר הנדרש לטובת לימוד שחייה.

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן