טיפול בפריצת דיסק

גלגל הצלה

לא פעם אנו שומעים את חברינו ובני משפחותינו, שולחים אותנו למקלחת קרה, במצב של לחץ ועצבנות. במקרים אחרים, אנו נשלחים לאמבטיה חמה, על מנת להרגיע את שרירינו, ולהקל על מאמץ גופני ושכלי, שעשינו. המסר התת הכרתי הינו: מרחב המים מרגיע.

אם תוסיפו לו מים חמימים ותנועות ארוכות, החוזרות על עצמן, נקבל חופש תנועה בגוף, במקום גמישות מוגבלת, המאפיינת את התנהלותנו כתוצאה מחיי היום יום מלאי הלחץ והתסכול האופפים אותנו.

המנח הישר, שבו מונח הגוף על פני המים, ללא כל עומס על מפרקי הגוף, כמוהו כמנוחה על מזרן המים, שהגלים משחררים את שריריו, ומביאים אותו למנוחה עמוקה ללא הפרעה. האדם מתנתק מהמציאות, עיניו נעצמות, והוא מגיע לרוגע ושלווה.

המים הם מרחב בטוח לטיפול והרגעה, מכיוון שבמים אין חשש מנפילות או חבלות. על מנת להפיק תועלת מנטלית מן ההידרותרפיה, עלינו להתמסר למים ולהאמין בכוחם לעזור לנו.

כדאי לזכור שגופינו מאבד שני שליש ממשקלו כשהוא במים, ולכן נבין שהמאמץ שאנו נשקיע בייצוב הגוף במנח השכיבה הוא קטן, ומאפשר מיקוד פנימי במתרחש בתוכנו, מן הראש ועד לקצות האצבעות הרגליים, ללא כל הפרעה.

תחושת הנינוחות במים זהה גם אצל ילדים, ולכן ההידרותרפיה הינה פתרון מצוין לכל מי שמאובחן כהיפר אקטיבי, לקוי בקשב וריכוז, אוטיסט וכו'. ילדים אלו, שאי השקט מאפיין אותם, והם נעים וזזים כל העת, בשל אי יכולתם להתמקד, ובשל גירוים סביבתיים המציקים להם כל העת, יצליחו להירגע כשהמטפל ישכיב אותם על המים, ויוביל אותם בהתאם לזרם המים, העוטפים אותם בתחושה של חום ונינוחות.

אט אט מפסיק הילד לדבר מהר ובקול רם. הוא אינו חוזר על כל מילה כמה פעמים, והמילים יוצאות מפיו באיטיות ובקול נמוך יותר.

הוא נרדם, ומאפשר למטפל להאריך את שריריו המתוחים, מן המתח התמידי בו הוא מצוי.

טונוס הגוף גורם לעייפות מיותרת בהתנהלות הגוף, מעצבן, מדכא ומונע התקדמות ויישור קו.

תופעה ידועה בעת הטיפול היא שיחת יחיד, שמנהל המטופל עם המטפל. זה המרחב, ואלו התנאים, בו מרגיש

המטופל בטחון, ומרשה לעצמו לפרוק מתחים. כעסים ותסכולים.

עם סיום הטיפול, ועם צאתו מהמים, הוא אמנם תשוש, אך הנחייה בתחום הנשימה הנכונה, תביא אותו לצבירת אנרגיה חיובית ונכונה, על מנת להתמודד כהלכה עם קשיי היום יום.

« חזרה למידע מקצועי

אולי יעניין אותך גם..

התעמלות במים בחורף

התעמלות במים בחורף

הכי כיף בחורף להתכרבל מתחת לשמיכה החמה, עם כוס שוקו לוהט וסרט טוב בטלוויזיה ופחות לצאת החוצה ולעשות ספורט רק שלגוף שלנו לא כל כך משנה אם חורף או קיץ. הוא זקוק לפעילות גופנית – להפעיל את השרירים, לשמן את המפרקים ולחזק את הלב. כשנכנעים לעייפות ולמזג האוויר הסגרירי ולא מפעילים את הגוף מתחילות הבעיות!

להמשך קריאה »
התעמלות במים

התעמלות במים – הספורט המומלץ לבעלי עודף משקל

פעמים רבים, אנו נשאלים מהי הפעילות הגופנית המומלצת לאדם שסובל מעודף משקל. במקרה כזה, כדאי לזכור שאנשים בעלי עודף משקל מתקשים בפעילות אירובית בגלל העומס שנוצר על המפרקים ומערכת הנשימה. כל פעילות שכזו מצריכה מהם מאמץ מוגבר שכרוך בכאב, תסכול והזעה מוגברת, לכן פעמים רבות הם נמנעים מלעסוק בפעילות גופנית, מה שעלול להוביל לעלייה נוספת במשקל ולתחושת ייאוש ותסכול.

להמשך קריאה »
התעמלות במים לגיל השלישי

התעמלות במים לגיל השלישי

אחת הבעיות של בני הגיל השלישי הוא מיעוט בפעילות גופנית בגלל מחלות כאלו ואחרות, בעיות במפרקים, לחץ דם וסכרת לא מאוזנת שעלולים לגרום לסחרחורות ומעל לכל – החשש מנפילה שעלולה לגרום לפציעות וחבלות שקשה להתאושש מהן.

להמשך קריאה »
חוג שחייה לילדים

מה הקשר בין חוג שחייה לביטחון עצמי אצל ילדים?

בגלל שהייה ממושכת בבית, מול טלוויזיה ומחשב, מספר רב של ילדים סובלים מחגורת כתפיים חלשה, מכיוון שבמקום לשחק בגני שעשועים, המחזקים את השרירים ומטפחים פעילות חברתית. לכן, יש לנו ילדים יותר חכמים, אך פחות חזקים ומפותחים פיזית ומנטלית.

להמשך קריאה »
הידרותרפיה

איך לשחרר שרירים תפוסים

למה מנוחה לא עוזרת עם שרירים תפוסים (ומה כן עוזר) פעמים רבות כשחשים כאב בשרירים, כלומר השרירים "תפוסים", התגובה המיידית היא לשכב ללא תנועה ולהמתין שהכאבים יחלפו, בד"כ בליווי משככי כאבים ולעיתים גם זריקות שמשחררות את השרירים באופן מלאכותי.

להמשך קריאה »
הידרותרפיה - גלגל הצלה

הידרותרפיה בכפר סבא

גלגל הצלה הינו מרכז הידרותרפי ופיזיותרפי, לשיקום  תינוקות, נוער ומבוגרים באמצעות שחייה טיפולית, טיפולי הידרותרפיה, פיזיותרפיה ועוד. המרכז הוקם על-ידי גבי טפרברג בשנת 1990. במרכז קיימות שתי בריכות מקורות ומחוממות, הפועלות בכל ימות השנה, וקליניקות לטיפול רפואי ופרא-רפואי, הנותנות מענה משולב לכל פתולוגיה, תחת קורת גג אחת!

להמשך קריאה »
לימוד שחיה לילדים

הקשר בין שיווי משקל לביטחון עצמי אצל ילדים

כאשר ילד ששיווי המשקל שלו לא מפותח בהתאם לגילו – הוא ירבה ליפול, יתקשה במשחקי כדור ויחוש מאוים כל פעם שתידרש ממנו פעילות מאתגרת וברור שלא יהיה מוכן לעסוק בפעילות גופנית ויתכן גם שיהיה מושא ללעג, מה שעלול להוביל לפגיעה בביטחון העצמי ובתחושת המסוגלות שלו.

להמשך קריאה »
לימודי שחייה

למה כדאי ללמוד שחייה אצל מאמנים הידרותרפיסטים

לימוד שחייה הוא מעבר לטכניקה פשוטה, והוא תלוי במידה רבה במתאמן.ת: מה מצב השרירים, המפרקים, האם יש חולשה בחגורת הכתפיים, איך הגמישות. כאשר המפרקים נוקשים (כתוצאה מחוסר אימון, או מהגיל) יש יותר פחד ורתיעה ממים ולכן יהיה קושי לייצר תנועה במים, ולכן כדאי שהמאמן שלכם יהיה גם הידרותרפיסט שיעזור לכם לבנות את הכושר הנדרש לטובת לימוד שחייה.

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן