הקשר בין שיווי משקל לביטחון עצמי אצל ילדים

כאשר ילד ששיווי המשקל שלו לא מפותח בהתאם לגילו - הוא ירבה ליפול, יתקשה במשחקי כדור ויחוש מאוים כל פעם שתידרש ממנו פעילות מאתגרת וברור שלא יהיה מוכן לעסוק בפעילות גופנית ויתכן גם שיהיה מושא ללעג, מה שעלול להוביל לפגיעה בביטחון העצמי ובתחושת המסוגלות שלו.
לימוד שחיה לילדים

כשעובר נמצא בתוך הרחם , המים מחזיקים אותו ומאפשרים לו לנוע בתוך הגוף שנושא אותו.

כאשר התינוק יוצא לאוויר העולם, כבר אין מים סביבו ואין גוף שתומך בו ובמקומו מופיעה תופעה חדשה ומאיימת- כוח הכבידה, המאלץ אותו להפעיל שרירים כדי להתייצב.

אבל איך הוא יודע אילו שרירים צריך ואיך מפעילים אותם?

לצורך כך נוצרה מערכת שיווי המשקל שמתחילה להתפתח אצל העובר עוד בהיותו ברחם. כאשר ההיריון תקין, האם פעילה בזמן ההיריון ולתינוק יש הזדמנות לחוות תנועה והיא מתפתחת באופן תקין!

כשתינוק נולד, הוא נולד עם מערכת לשיווי משקל ,שכביכול, השלימה את התפתחותה הפיזיולוגית אך נדרשת לה למידה עד למצב של תפקוד מלא.

מערכת שיווי המשקל מתפתחת דרך התנסויות שונות בתנועה! ללא התנסויות המערכת לא מבצעת למידה וללא למידה היא לא תוכל להגיע לתפקוד מלא.

מה הקשר בין מערכת שיווי משקל לאיזון נפשי?

כאשר ילד ששיווי המשקל שלו לא מפותח בהתאם לגילו- הוא מרבה ליפול, מתקשה במשחקי כדור. לכן ילד כזה יחוש מאוים כל פעם שתידרש ממנו פעילות מאתגרת וברור שלא יהיה מוכן לעסוק בפעילות גופנית ויתכן גם שיהיה מושא ללעג, מה שעלול להוביל לפגיעה בביטחון העצמי ובתחושת המסוגלות שלו!

לכן חשוב מאד לזכור שליכולת התנועתית יש השפעה גדולה גם על עולם הרגש והביטחון של הילד בעצמו ובסביבתו.

בבית הספר לשחייה של גלגל הצלה, אנו מספקים לילדים התנסויות חדשות דרך משחקים במים , המאפשרים התמודדות עם חוויות מאתגרות של שיווי משקל ותנועה, באווירה נעימה ובכיף וכך מסייעים גם להתפתחות הפיזית-מוטרית וגם להתפתחות והחוזק הנפשי.

רוצה לסייע לילדך לפתח ביטחון עצמי ועצמאות באמצעות פעילות ספורטיבית כיפית בסביבה נעימה אצל צוות מקצועי ומיומן בעבודה עם ילדים?

רשמו אותו לאחד ממגוון חוגי השחייה לילדים בבית הספר לשחייה של גלגל הצלה.

לפרטים והרשמה 📞09-7679-623

אולי יעניין אותך גם..

התעמלות במים בחורף

התעמלות במים בחורף

הכי כיף בחורף להתכרבל מתחת לשמיכה החמה, עם כוס שוקו לוהט וסרט טוב בטלוויזיה ופחות לצאת החוצה ולעשות ספורט רק שלגוף שלנו לא כל כך משנה אם חורף או קיץ. הוא זקוק לפעילות גופנית – להפעיל את השרירים, לשמן את המפרקים ולחזק את הלב. כשנכנעים לעייפות ולמזג האוויר הסגרירי ולא מפעילים את הגוף מתחילות הבעיות!

להמשך קריאה »
התעמלות במים

התעמלות במים – הספורט המומלץ לבעלי עודף משקל

פעמים רבים, אנו נשאלים מהי הפעילות הגופנית המומלצת לאדם שסובל מעודף משקל. במקרה כזה, כדאי לזכור שאנשים בעלי עודף משקל מתקשים בפעילות אירובית בגלל העומס שנוצר על המפרקים ומערכת הנשימה. כל פעילות שכזו מצריכה מהם מאמץ מוגבר שכרוך בכאב, תסכול והזעה מוגברת, לכן פעמים רבות הם נמנעים מלעסוק בפעילות גופנית, מה שעלול להוביל לעלייה נוספת במשקל ולתחושת ייאוש ותסכול.

להמשך קריאה »
התעמלות במים לגיל השלישי

התעמלות במים לגיל השלישי

אחת הבעיות של בני הגיל השלישי הוא מיעוט בפעילות גופנית בגלל מחלות כאלו ואחרות, בעיות במפרקים, לחץ דם וסכרת לא מאוזנת שעלולים לגרום לסחרחורות ומעל לכל – החשש מנפילה שעלולה לגרום לפציעות וחבלות שקשה להתאושש מהן.

להמשך קריאה »
חוג שחייה לילדים

מה הקשר בין חוג שחייה לביטחון עצמי אצל ילדים?

בגלל שהייה ממושכת בבית, מול טלוויזיה ומחשב, מספר רב של ילדים סובלים מחגורת כתפיים חלשה, מכיוון שבמקום לשחק בגני שעשועים, המחזקים את השרירים ומטפחים פעילות חברתית. לכן, יש לנו ילדים יותר חכמים, אך פחות חזקים ומפותחים פיזית ומנטלית.

להמשך קריאה »
הידרותרפיה

איך לשחרר שרירים תפוסים

למה מנוחה לא עוזרת עם שרירים תפוסים (ומה כן עוזר) פעמים רבות כשחשים כאב בשרירים, כלומר השרירים "תפוסים", התגובה המיידית היא לשכב ללא תנועה ולהמתין שהכאבים יחלפו, בד"כ בליווי משככי כאבים ולעיתים גם זריקות שמשחררות את השרירים באופן מלאכותי.

להמשך קריאה »
הידרותרפיה - גלגל הצלה

הידרותרפיה בכפר סבא

גלגל הצלה הינו מרכז הידרותרפי ופיזיותרפי, לשיקום  תינוקות, נוער ומבוגרים באמצעות שחייה טיפולית, טיפולי הידרותרפיה, פיזיותרפיה ועוד. המרכז הוקם על-ידי גבי טפרברג בשנת 1990. במרכז קיימות שתי בריכות מקורות ומחוממות, הפועלות בכל ימות השנה, וקליניקות לטיפול רפואי ופרא-רפואי, הנותנות מענה משולב לכל פתולוגיה, תחת קורת גג אחת!

להמשך קריאה »
לימודי שחייה

למה כדאי ללמוד שחייה אצל מאמנים הידרותרפיסטים

לימוד שחייה הוא מעבר לטכניקה פשוטה, והוא תלוי במידה רבה במתאמן.ת: מה מצב השרירים, המפרקים, האם יש חולשה בחגורת הכתפיים, איך הגמישות. כאשר המפרקים נוקשים (כתוצאה מחוסר אימון, או מהגיל) יש יותר פחד ורתיעה ממים ולכן יהיה קושי לייצר תנועה במים, ולכן כדאי שהמאמן שלכם יהיה גם הידרותרפיסט שיעזור לכם לבנות את הכושר הנדרש לטובת לימוד שחייה.

להמשך קריאה »
לימודי שחייה

לימוד שחייה למבוגרים – נשימה נכונה

ידעת שנשימה נכונה גורמת לנו להיות יותר ערניים ,יעילים ורגועים?
בנשימה נכונה מכניסים יותר חמצן לריאות ומוציאים יותר חומרי פסולת.
למה כדאי לנשום נכון?
כדי שנכניס יותר חמצן ונפלוט יותר חומרי פסולת שמזיקים לגוף שלנו.
כדי להיות פחות עייפים במהלך היום וליהנות משעות פנאי ארוכות יותר. רווח מנטלי – היכולת לנשום עמוק עוזרת לאדם להתמודד עם כאבים ולהירגע במצבי מתח ולחץ.

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן