חוג שחיה כפר סבא

לימודי שחייה לילדים ומבוגרים באזור השרון

שחייה היא הספורט האולטימטיבי כאשר רוצים לשמור על הכושר הגופני, לחזק את השרירים להגמיש מפרקים ולחזק את מערכת הנשימה והמערכת החיסונית לכן, היכולת לעבור משחיה על הגב, לשחייה על הבטן היא חשובה מאד.

חוג שחיה כפר סבא

תוכן עניינים

חוג שחייה לתינוקות

שהייה במים מגרה את הגוף לתנועה ומסייעת בהתפתחות המוטורית ולכן מומלצת אצל תינוקות כבר מגיל 3 חודשים. הקורס מועבר בצורה מהנה וחווייתית ע"י צוות מקצועי ומיומן המוכשר לעבודה עם תינוקות וילדים.

קורס שחיית תינוקות מחולק לפי גילאים ולפי ההתפתחות המוטורית ונערך בבריכה מחוממת (º32.5) ומקורה. הקורס כולל 10 פגישות‚ במשך 30 דקות בכל פעם, כאשר התדירות מומלצת היא  אחת לשבוע  וקיימת אפשרות למערכת גמישה ומתחשבת.

חוג שחייה לילדים

הילדים של היום מבלים את מרבית זמנם מול מסכים, במקום במשחקים בחוץ, כמו בגני שעשועים המסייעים בפיתוח שרירים ומיומנויות חברתיות. כתוצאה מהעובדה שהילדים שלנו פעילים פחות, מבחינה פיזית, הם פחות חזקים פיזית ומנטלית ולכן נמצא שרבים מהם לוקים, לדוגמה,  בחגורת כתפיים חלשה ובהתפתחות מוטורית ומנטלית איטית יותר.  

בבית הספר לשחייה של "גלגל הצלה"  אנו מתחילים ללמד שחייה ילדים מגיל שנתיים כדי להקנות להם את מיומנות השחייה מגיל צעיר ולסייע להם בחיזוק השרירים, שיווי המשקל והיציבות, שמשפיעים באופן ישיר על הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות ובכך תורמים להכנת הילד מבחינה פיזית (חיזוק חגורת הכתפיים) ונפשית (פיתוח הבטחון, המשמעת העצמית) לקראת גן חובה וכיתה א' בצורה חוויתית ומהנה בליווי צוות מקצועי המתמחה בעבודה עם ילדים.

להמשך קריאה >>

אימוני שחייה לבני נוער

גיל ההתבגרות טומן בחובו בעיות רבות כמו עודף משקל, יציבה לקויה שגורמת  לכאבי גב, בנוסף מערך הורמונלי לא מאוזן שמשפיע רבות על תחושת הביטחון העצמי שלהם.

אנו, בבית הספר לשחייה של גלגל הצלה, הבנו שבני הנוער זקוקים למרחב ולזמן משלהם, היות ואין להם שפה משותפת עם המבוגרים ופעילות עם ילדים צעירים תראה להם  מגוחכת החלטנו להרים את הכפפה: הקצנו להם שעות אימון ופיתחנו עבורם תכנית אימונים  ייחודית המשלבת בין התעמלות במים, שמפעילה את השרירים ומגמישה את המפרקים, לתרגילי שחייה המסייעים בשיפור סיבולת לב-ריאה.

חשיבות האימון במים היא גם  עבור מתבגרים טרום גיוס- היכולת להכין את הגוף לצבא, ללא נזקים אורתופדיים, היא אולטימטיבית במים, מכיוון שהגוף מתחזק ומתעצב והכושר עולה, כאשר כל אחד מתקדם בהתאם לקצב שלו, גם אם הוא פועל בקבוצה.

היתרון הנוסף הוא שיפור בביטחון ובדימוי העצמי, היות ובן/ת הנוער רואים שינוי והתקדמות בכושר, במראה וביכולות שלהם 

להמשך קריאה >>

לימוד שחייה למבוגרים

שחייה היא הספורט האולטימטיבי כאשר רוצים לשמור על הכושר הגופני, לחזק את השרירים להגמיש מפרקים ולחזק את מערכת הנשימה והמערכת החיסונית לכן, היכולת לעבור משחיה על הגב, לשחייה על הבטן היא חשובה מאד. חוג שחייה למבוגרים מתאים למי שמעוניין ללמוד סגנונות שחייה נוספים.

למי שלא יודע לשחות היטב,ישנו חוג ללימוד שחייה המתקיים במהלך כל השנה, במתכונת חודשית. כאשר התדירות המומלצת היא פעמיים בשבוע

להמשך קריאה >> 

לימודי שחיה לגיל השלישי

כיום מדובר רבות על שחיה בתור האמצעי השיקומי הבריא ביותר, בפרט בגיל המבוגר, כשיותר קשה להפעיל את הגוף, אך חשוב להפעילו בתדירות יומית. שחייה היא הכלי הנכון ביותר, היות והיא מתבצעת בסביבה הטבעית ביותר לאדם- המים, היא גם לא מעמיסה על השרירים והמפרקים, והצוות שלנו ,שעוסק גם בפיזיותרפיה,  מתאים את סגנון האימון באופן אישי לכל משתתף.

כך מאמן המשתתף את הגוף שלו ובעיקר את גבו וישיג שיפור בשיווי המשקל, ביציבה וביכולת לתפקד בחיי היומיום.

לפעילות זו יש גם יתרונות נפשיים חשובים : פעילות גופנית מסייעת בהעלאת מצב הרוח, שיפור הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות, שלעיתים, בעקבות מחלה, או חולשה פיזית, עלולה להישחק עם השנים. 

ובונוס נוסף-  שיפור  יכולות השחייה, יעניק לך בטחון להשתתף בפעילויות בבריכה או בים יחד עם בני המשפחה שלך,  והתמונה הבאה שלך, יכולה להיות, שוחה עם הילדים בבריכה, או בים. 

להמשך קריאה >> 

אנחנו מאמינים, כי הגוף והנפש קשורים ומשפיעים זה על זה, ולכן הטיפול שאנו מעניקים במרכז הינו פסיכו-מוטורי ושואף להקיף באופן הוליסטי את המטופל, על מנת לשקם את גופו כמו גם את נפשו.